Sosyal Medya İmajınızı Yaratmak

Social Media

Bir sanatçı olarak kimsiniz? Nasıl görünmek istiyorsunuz? Ne yazık ki, yetenekli bir müzisyenin, imajı ve web görünürlüğü olmadan bilinirliğinin olması çok mümkün değildir. Bir adım geri gelip başkaları tarafından nasıl algılanmak istediğinizi düşünmek önemlidir. Aklınızdaki bu imajı hayranlarınıza iletmek için ne yapıyorsunuz?

Teknolojinin ipi göğüslediği bu dünya sanatçılara oldukça şeffaf olabilme şansı tanır. Müzik endüstrisinin sınırları gelişmeye devam ederken, hayranlar, sevdikleri grupları ve sanatçıları artık facebook, twitter ve diğer sitelerden sürekli olarak takip etmekteler. Önemli olan da bu, bu araçlar size kendinizi istediğiniz gibi sunma imkanı sağlıyor.

Kendinizden tamamen farklı biri yaratmanıza gerek yok. Aslında, hayranlarınız aslında kim olmaya çalıştığınızla değil kim olduğunuzla daha çok ilgilenirler. Hayranlarınıza kim olduğunuzu bilmelerine izin vermek ve sizinle hayali biri değil, gerçek biri olarak ilişki kurmalarına şans vermelisiniz. Menajeriniz yerine sizden haber almaları, hayranlarınızı sizin tribününüze çeker.

Kendiniz gibi olmak, doğal olmak önemlidir fakat filtrelemek de her zaman iyidir. Paylaşımlarınızla hayranlarınızı rencide etmemeli ve düşman yaratmamalısınız. Takipçilerinizi düşünmek zorundasınız. Müzik idollerini bir düşünün, onların günlük hayatlarıyla, ilgi alanlarıyla ve meşguliyetleriyle ilgili ne öğrenmek isterdiniz?

Takipçilerinizi edindikten sonra, onları elinizde tutun, onlara işinizle ilgili bilgiler aktarın, onlarla iletişimde kalın ve içinizdeki etkileyici sanatçıyı onlara sunun.

(Yazının orijinali, Creating Your Social Media Image, by Amelia Gonzalez)

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s